İPTAL VE İADE ŞARTLARI


Teraryum Sakarya Şirketi olarak, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.
Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; 

İADE İÇİN İSTEDİKLERİMİZ

1. İADE EDİLECEK ÜRÜN 

 
1. İADE EDİLECEK ÜRÜN

a- Ürün Kargo esnasında kırılmış veya zarar görmüş ise kargo hasar tutanağı doldurmanız gereklidir. Sonrasın da bilgi@teraryumsakarya.com

mail adresine iletişim maili atarak bilgi vermeniz gerekmektedir. Çözüm olarak sizleri en kısa sürede arayacak ve Karşılıklı anlaşarak isteğiniz doğrultuda size ücretsiz olarak ürünün yenisi yada ödemiş olduğunuz ücret geri ödenecektir. Ürünün yenisinden istemeniz durumun da ürün elimizde var ise sizlere ücretsiz olarak gönderilecektir. Ürün stoklar da olmadığı durumlar da İsteğiniz doğrultu da başka bir ürün yada ücret iadesi yapılmaktadır.
b- Hangi şartta olursa olsun üründen memnun kalmamış ve geri iade etmek istiyorsanız ürünün sağlam ve kullanılmamış olması kaydıyla tarafımıza bilgi vererek ve Kargo ücretini Tarafınızca ödeyerek bize iade edebilir ve ödemiş olduğunuz ücreti geri alabilirsiniz.
 
2. İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN SEVK İRSALİYESİ

a- İade işlemi için ürünün kargo bilgilerinin tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
.
 
DİĞER ŞARTLAR ve İADE KARGO ÜCRETLERİ HAKKINDA

a- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise anlaşmalı kargo firmalarımızla gönderildiği taktirde, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.
b- Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 7 gün içerisinde hesaba yansımaktadır.
c- İade edeceğiniz ürünleri Anlaşmalı Kargomuz ile ücretsiz gönderebilirsiniz.Anlaşmalı kargomuz için lütfen bizden bilgi alınız
 
İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN GÖNDERİLMESİ

İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.
Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal faturasını da iade etmeniz gerekmektedir. Faturası olmayan ürünler iade alınmayacaktır.
- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da anlaşmalı kargolar ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.


SİPARİŞ İPTALİ

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. Bazen yoğunluktan mailler geç kontrol edilmektedir. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapılır. 

Ürün İade Adresi:
Teraryum Sakarya M.Mustafa KIRVAL 2241 Sok. No:5-1 Hendek-Sakarya